Landing page

Landing page, czyli strona docelowa to miejsce, do którego trafia internauta po kliknięciu na reklamę lub link. Przekierowania dokonują też banery reklamowe, linki sponsorowane, newslettery czy też mailingi. Landing page może być podstroną od dawna istniejącej witryny lub miejscem specjalnie skonstruowanym pod konkretną akcję. Strona docelowa ma za zdanie uzyskać jak największą konwersję. Chodzi o to, by użytkownik po trafieniu na witrynę wykonał czynności, takie jak dokonanie zakupów w sklepie online, rejestracja na portalu, pobranie danych materiałów lub pozostawienie wpisu. Dobrze skonstruowany landing page składa się z dwóch ważnych elementów. Pierwszy to konkretny komunikat zawarty w linku czy na banerze reklamowym. Powinien być zachęcający i dopasowany do zawartości strony. Po drugie landing page musi być prosta i czytelna, aby użytkownik momentalnie się na niej odnalazł. Zatem najlepsze rozwiązanie to takie, gdy strona jest naturalnym rozszerzeniem informacji zawartej w linku do niej prowadzącym. Najważniejsza zaleta z wykorzystania landing page jaka trafia do reklamodawcy to skupienie uwagi użytkowników. Promowana marka staje się rozpoznawalna, co jest często najważniejszym elementem kampanii. Kampania reklamowa przynosi wysoki współczynnik konwersji, internauci trafiający na stronę wykonują pożądane akcje. Strona docelowa to dobre narzędzie do pozyskiwania nowych klientów. Warto więc z niego korzystać, należy jednak pamiętać by spełniała powyższe kryteria.

Cechy dobrej landing page

Po kliknięciu w odpowiedni link internauta trafia na stronę docelową, czyli innymi słowy landing page. Taką samą funkcję spełniają banery reklamowe, linki sponsorowane, newslettery oraz mailingi. Landing page to często podstrona od dawna istniejącej witryny, może być też miejscem specjalnie skonstruowanym dla danych celów. Zadaniem strony docelowej jest uzyskanie jak największej konwersji. Konwersja to wykonanie przez użytkownika czynności, takiej jak zrobienie zakupów w sklepie online, rejestracja na portalu, pobranie danych materiałów lub pozostawienie wpisu. Dwa najważniejsze elementy składają się na dobrze wykonaną landing page. Pierwszy z nich to jasny komunikat umieszczony w linku czy na banerze reklamowym. Powinien zachęcać i być dopasowany do zawartości strony. Wszystkie treści znajdujące się na stronie należy pisać językiem korzyści skłaniającym do wykonania wybranej akcji. Czytelna i prosta, to kolejne kryterium tworzenia landing page. Tylko wtedy użytkownik się na niej odnajdzie. Jest to też naturalne rozszerzenie informacji zawartej w linku do niej prowadzącym. Landing page w łatwy sposób przyciąga zainteresowanie internautów. Promowana marka staje się rozpoznawalna, to wpływa na większe obroty. Kampania reklamowa przynosi wysoki współczynnik konwersji, użytkownicy wykonują akcje wybrane przez reklamodawcę. Podsumowując, landing page to doskonałe narzędzie do pozyskiwania nowych klientów.

Charakterystyka i zalety landing page

W internecie można natknąć się na wiele linków, banerów reklamowych, linków sponsorowanych, newsletterów czy mailingów. Po kliknięciu w podane odnośniki użytkownik trafia na tak zwaną landing page. Jest to często podstrona od dawna istniejącej witryny, może być też miejscem specjalnie skonstruowanym dla celów wybranych przez reklamodawcę. Zadaniem tego typu strony docelowej jest uzyskanie jak największej konwersji. Konwersja to wykonanie przez użytkownika danej czynności, może być to zrobienie zakupów w sklepie online, rejestracja na portalu, pobranie materiałów lub pozostawienie wpisu. Landing page składa się w zasadzie z dwóch istotnych elementów. Podstawa to jasny i konkretny komunikat zawarty w odnośniku. Musi być dopasowany do zawartości strony i jednocześnie powinien zachęcać do odwiedzin. Wszystkie treści znajdujące się na stronie należy pisać językiem korzyści, co skłoni do wykonania pożądanej przez nas reakcji. Kolejne kryterium tworzenia dobrej landing page to prostota. Landing page w łatwy sposób przyciąga zainteresowanie internautów i to jej podstawowa zaleta. Kolejna to fakt, że promowana marka staje się rozpoznawalna, to z kolei wpływa na zwiększenie zysków.

Pełne raporty z przeprowadzonych kampanii

Dostęp do raportów i analiz generowanych przez system w czasie zbliżonym do rzeczywistego jest jedną z największych zalet Marketing Automation. Pozwala to optymalizować strategię marketingową.

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Atgor Investment LTD.,
5 London Road,
London, SW179JR
P: (+48) 880 886 888
HAS GROUP Sp. zo.o. .,
Al. Solidarności 115/2,
Warszawa, 00-140
P: (+48) 880 886 888
Wyślij do nas maila

Albo odwiedz nasze profile społecznościowe

© 2017 Atgor Investment LTD